Zabezpiecz swój telefon

Era smartfonów na rynku komórek nie przemija. Coraz to nowe modele, oprócz wyższych parametrów technicznych, charakteryzują się też niestety, coraz słabszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak ważne jest, by od razu po zakupie, pomyśleć o odpowiednim etui do telefonów.

Jest ich kilka rodzajów, warto się więc wcześniej zastanowić, które będzie dla nas odpowiednie i sprawdzi się najlepiej przy użytkowaniu.

Etui silikonowe – jego zaletą jest przede wszystkim cena. Jest to bardzo tani pokrowiec, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny. Uchroni nam ono cenne urządzenie przy, na przykład, uderzeniu o podłogę. Jednocześnie jest cienkie i niezwykle dyskretne. Odpowiednio wyprofilowane, pozwoli bezproblemowo korzystać ze wszystkich funkcji. Niewątpliwą zaletę stanowi również fakt, że telefon nie będzie nam się ślizgał w dłoni i już przez samo to, tak łatwo z niej nie wypadnie.

Etui w formie okładek – jest to bardzo elegancki rodzaj pokrowca. Wygląda jak okładki książek. Smartfon jest mocowany w specjalnej „rynience” na stałe i zamykany na zatrzask magnesowy. Przeważnie wykonuje się je z materiałów skóropodobnych. Jego niewątpliwą zaletą jest również to, że chroni i wyświetlacz. Odpowiednio dobrany będzie miał wycięcia na obiektyw, głośnik i wszystkie gniazda. Zgrabny aparat znacznie zwiększa wtedy jednak swoją „objętość”, dla jednych może to być wada, dla innych zaleta. Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Najlepiej amortyzuje ono wszelkie upadki i zabezpiecza przed zarysowaniami.

art-1839695_1280

Etui w formie „ramki” – jest to zdecydowanie najbardziej „ryzykowny” wybór. Najmniej ingeruje wygląd i funkcjonalność smartfona, lecz tego typu pokrowiec zabezpieczy nam tylko brzegi aparatu.

Jak widzimy, wybierając odpowiednie etui, odpowiedzieć sobie musimy sobie przede wszystkim na pytanie o jego cel. Czy ma być bardziej estetyczny, czy funkcjonalny. Czy większe znaczenie ma dla nas ochrona i bezpieczeństwo telefonu, czy też jego estetyka. Jakiejkolwiek opcji byśmy nie wybrali, ważne jest jedno. Dobrze dobrany do modelu pokrowiec zdecydowanie warto mieć. Szczególnie przy wyjątkowo wartościowych modelach.