drążek do ćwiczeń

Drążek do ćwiczeń sposobem na umięśnione plecy

Rozwijanie naszych mięśni to nie tylko ciężka praca, ale także przyjemność. Dobrze jest obserwować, jak po długim treningu nasz wygląd się poprawia, a przy dużej intensywności ćwiczeń jeden miesiąc może zmienić naprawdę sporo. Nie zawsze jednak mamy czas i możliwości finansowe, aby zapewnić sobie drogi karnet do siłowni. Jest to też większe wyzwanie, niż trening w domu, gdyż dodatkowo trzeba doliczyć udanie się na miejsce, w którym się trening siłowy odbywa.

drążek do ćwiczeń

Dlatego fajnym i praktycznym pomysłem jest zorganizować sobie sprzęt do wykonywania ćwiczeń w domu, nie ruszając się poza nasze cztery kąty. Jest to opcja nie tylko dla tych, którym siłownia w ogóle się nie widzi, ale także dla tych, którzy pragną uzupełnić treningi na siłowni w domowy sposób – na przykład na zmianę korzystając z jednego i drugiego. Jednym z najbardziej podstawowych, jeśli nie zupełnie najbardziej, jest drążek do ćwiczeń. To dzięki temu możemy uzyskać możliwość wykonywania masy różnych zadań, których niemożliwe byłoby wykonanie bez niego. Choćby najbardziej podstawowe podciągnięcie podchwytem rozwija ogromną ilość naszych mięśni, a drugie z kolei podciągnięcie nachwytem, choć trudniejsze, rozwija jeszcze inne.

Mając w domu hantle i drążek możemy sobie pozwolić na niemal nieograniczoną wyobraźnię przy projektowaniu własnych ćwiczeń na wszystkie partie mięśni. Gdy będąc na siłowni postanawiamy zająć się czymś, czego nie możemy zrobić w domowym zaciszu, nagle okazuje się, że trudno w ogóle coś takiego znaleźć.